Подход власти к фонду борьбы с коронавирусом неправильный — эксперт

Экономический эксперт Игорь Гарбарук прокомментировал политику власти относительно наполнения фонда борьбы с COVID-19

Подход власти к фонду борьбы с коронавирусом неправильный — эксперт

Політика влади щодо фонду боротьби з коронавірусів неправильна, заявив економічний експерт Ігор Гарбарук в ефірі каналу "Україна 24".

"Я вважаю, що політика влади недосконала. Ми в черговий раз намагаємося позичити гроші у МВФ. Хоча, крім позичання, можна було б розглянути варіанти реструктуризації, відстрочення оплат, виплатити відсотки, а тіло кредиту відкласти на потім, і так далі. В значній мірі ми повинні шукати кошти всередині своєї країни. Є великий тіньовий ринок, велика частина коштів була виведена в офшори, велика частина коштів на руках у населення, велика частка коштів надходила від заробітчан, і так далі", — сказав він.

Також експерт прокоментував регулювання цін на продукти. Як відомо, уряд прийняв список з 10 товарів, ціни на які держава відстежуватиме.

"Потрібно чітко розуміти різницю між моніторингом та регулюванням цін. Регулювання — це коли домовляються про розмір надбавки з торгівельними мережами, постачальниками, і уряд може зробити на список цих товарів фіскальне послаблення", — сказав він.

Теги