Українці припинили платити за комуналку через карантин: що їм загрожує

Постачальники послуг незабаром можуть залишитися без грошей

Українці припинили платити за комуналку через карантин: що їм загрожує

Масова несплата за комунальні послуги в Україні може призвести до того, що послуги перестануть надавати "з об'єктивних фізичних причин".

Про це в ефірі "Україна 24" розповів голова громадської організації "Енергетичний омбудсмен" Олександр Трохимець, коментуючи зростання заборгованості за комуналку в Україні через карантин.

"Все дуже просто - всі надавачі послуг працюють виключно за ті кошти, які їм сплачують абоненти. Якщо абоненти гроші не сплачуватимуть, отже у надавачів послуг буде відсутнє джерело для надання послуг. Як наслідок можемо дійти до того, що послуга не буде надаватись з об'єктивних фізичних причин", - заявив він.

Читайте також

"Якщо реагентів не буде, значить, води в нас не буде. Якщо витратних матеріалів для ремонту мереж не буде, значить, електроенергії в нас не буде. Це все буде каскадом як ефект доміно рухатися аж до джерела виробництва того чи іншого ресурсу... Дещо заплутала заява уряду, що не будуть відключати, нараховувати пеню, інші штрафні санкції застосовувати. Люди це сприйняли як дозвіл не платити", - заявив експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада своїм рішенням заборонила нараховувати пеню за несплату комуналки під час карантину. Однак відсутність штрафів не дає українцям права не оплачувати послуги ЖКГ.

Популярні відео

Теги