Пальне дорожчатиме — експерт назвав дві причини

Геннадій Рябцев розповів, на скільки й коли подорожчає бензин

Пальне дорожчатиме — експерт назвав дві причини

Пальне до кінця травня щотижня зростатиме на 15-20 копійок — про це розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Є дві основні причини подорожчання пального. Перша — пам'ятаєте, у квітні було підписано меморандум між Кабміном і окремими учасниками ринку. Ці учасники тоді знизили ціни на бензин, щоб вони не перевищували 30 грн за літр. Це у різних заправників склало від 40 копійок до гривні. Але квітень закінчився і, відповідно, ці ціни повернулися", — сказав він.

Читайте також: Ціни на продукти влітку: економіст дав прогноз

Другою причиною експерт назвав штучний ажіотаж.

"Друга причина: у квітні нам дехто розповідав, що ось-ось буде дуже великий дефіцит, нестача пального, посівна не пройде тощо. Був штучно створений ажіотажний попит на гуртовому ринку. Трейдери закупили пальне, на тлі цього ажіотажного попиту воно зросло в гуртовій ціні на 4-6%, і це все пальне потрапило на нафтобази. Зараз це пальне поступово приходить на заправки. Ці 4-6% — це приблизно гривня (додаткової вартості за літр палива — ред.) або трохи вище. До кінця травня десь по 15-20 копійок щотижня зростатиме ціна пального", — сказав він.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак розповів, що буде з доходами українців.

Джерело Україна 24 Теги