Країна зберігає спокій – економіст про наслідки карантину для України

Євген Невмержицький вважає, що "реанімація" економіці не потрібна

Країна зберігає спокій – економіст про наслідки карантину для України

Економіка України може швидко відновитися після карантину, якщо уряд оперативно займеться вирішенням проблем, які стояли перед економікою задовго до коронавірусу.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів економіст Євген Невмержицький, коментуючи наслідки карантину. За його словами, ніякої "реанімації" економіці не потрібно, головне – що країна зберігає спокій.

"Давайте позитивні речі якось відзначимо, які відбулися. Не відбулося дуже великої паніки, чого можна було очікувати. Не відбулося і масового зараження і суттєвого підвищення смертності. Це позитивні речі, народ зберігав спокій, у нас було налагоджене харчування, супермаркети були відкриті, якось ми вижили в цих реаліях. Щодо негативних наслідків – найбільш незахищені верстви населення, як завжди, постраждали найбільше, велика кількість людей втратила роботу. Це відомі індустрії - розваг, послуг, роздрібна торгівля", - розповів Невмержицький.

Читайте також

"На превеликий жаль, Україна залишається нереформованою державою, і всі ті питання, які поставали перед країною до коронавірусу, залишаються такими ж нагальними. Це незбалансовані відсоткові ставки, зависокі ціни на комунальні послуги, відсутність належного державного регулювання, захисту інвесторів - величезна низка питань, які потрыбно вирішувати. Якщо держава буде вирішувати ці питання, економіка буде швидкими темпами відновлюватись, а не потерпати від наслідків коронавірусу", - додав він.

За словами економіста, "країна зберігає спокій, це дуже і дуже добре".

Нагадаємо, економіст Євген Невмержицький також розповів, які наслідки матиме відновлення роботи ринків, анонсоване Кабміном.

Теги