"Є ризики": в Кабміні розповіли про борги українців за комуналку

Платежі зменшилися в межах до 20% порівняно з докарантинними показниками

"Є ризики": в Кабміні розповіли про борги українців за комуналку

Ситуація з несплатою населення за комунальні послуги в Україні поки не є критичною, але "є певні ризики".

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла заступниця міністра розвитку громад і територій України Наталія Хоцянівська.

"Ситуація і до введення обмежувальних заходів, до карантину, також була неоднаковою по всіх регіонах України. Для прикладу, плата споживачами для підприємств водопостачання і теплопостачання Львівської, Вінницької, Сумської області значно випереждала оплату за комунальні послуги, яку проводили споживачі Харківської, Кіровоградської, Херсонської області", - розповіла Хоцянівська.

Читайте також

"На сьогодні тенденція показує зниження, але сказати, що воно критичне, підстав нема. Зменшились платежі в межах 20% порівняно з тими, які проводились до введення карантинних і обмежувальних заходів. Кожна несплата для комунальних підприємств - це ризики нерозрахунків за комунальні платежі, невиплати заробітної плати, неможливість своєчасно закупити реагенти і таке інше. Є певні ризики, але ми дуже сподіваємося, що обмежувальні заходи з середини травня будуть скорочуватися, населення якомога швидше повернеться до звичного життя, до роботи і ситуація за декілька місяців вирівняється", - зазначила заступниця міністра.

Нагадаємо, у Києві заборгованість населення за комунальні послуги під час карантину зросла до 6 млрд грн.

 

Теги