У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

Радник президента пояснив, яка пенсійна реформа потрібна українцям

У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

На розмір пенсій в Україні впливає відтік працездатного населення на заробітки за кордон, а також низька народжуваність.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Увечері" на телеканалі "Україна 24" радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко. Радник президента розповів про фактори, що впливають на пенсійну систему:

"З одного боку, колосальна міграція, яка була в 2014-2017 роках, коли виїхали близько 5 млн українців. Це не могло не вдарити по пенсійній системі. Інший фактор - демографічний, народжуваність низька, кількість пенсіонерів на одного працюючого зашкалює, є ціла низка проблем".

Читайте також: В Україні запрацювала нова можливість оформити пенсію: в ПФУ розкрили подробиці

Популярні відео

Коментуючи можливість введення нового рівня накопичувальної пенсійної системи в рамках пенсійної реформи, він заявив:

"Ми все ж можемо рухатися до накопичувальної пенсійної системи, але не другого рівня, те, що називається державною пенсійною системою, а до приватної".

За словами Устенка, для того, щоб побороти бідність в Україні, має бути забезпечене суттєве економічне зростання на рівні 5%.

"Немає ніякого іншого рецепта. Заради справедливості треба пам'ятати, що доходи людей - це і наслідок зростання, імпульс для зростання. Якщо порівняти середню зарплату в Україні зараз з тим рівнем, на якому вона була в березні 2019 року, то вона збільшилася на 25 % в доларовому еквіваленті - це близько 470 доларів, а якщо порівняти з 2013 роком, вона на відсотків 10 вище", - розповів радник Зеленського.

Читайте також: Дуже негарна цифра: економіст про серйозну проблему щодо розміру пенсій

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на прес-конференції 20 травня анонсував проведення пенсійної реформи в Україні і пообіцяв нові доплати пенсіонерам.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги