В Україні проведуть перерахунок пенсій: кому і коли чекати на доплати

Для перерахунку пенсії не доведеться особисто звертатися до органів Пенсійного фонду

В Україні проведуть перерахунок пенсій: кому і коли чекати на доплати

Працюючим пенсіонерам цього року перерахунок пенсій проведуть у червні, хоча раніше це робили в квітні. При цьому пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.

Про це розповіла в ефірі програми "Зворотній зв'язок" на телеканалі "Україна 24" начальниця Головного управління Пенсійного фонду в Києві Лариса Дзядевич.

"З 1 квітня без додаткового звернення Пенсійний фонд проводить перерахунок пенсій тим пенсіонерам, які на 1 березня року, в який проводиться перерахунок пенсій, набули таке право, а саме - якщо особа після призначення пенсії пропрацювала 24 місяці або якщо період страхового стажу був меншим, але минуло не менше 2 років. З 1 квітня 2021 року їм буде здійснено автоматичний перерахунок пенсій", - пояснила представниця Пенсійного фонду.

Читайте також: У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

Популярні відео

Як повідомила Дзядевич, щороку органи Пенсійного фонду такий перерахунок проводили з 1 квітня, але цього року ситуація дещо змінилася.

"Це пов'язано зі змінами в Податковому кодексі та в законі про збір й облік єдиного внеску на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Цього року така звітність подається щоквартально, а не щомісяця. Пенсійний фонд, що обробляє такі документи, обов'язково проведе перерахунок пенсій, люди в червні отримають свої доплати за квітень і травень, і особисто звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно", - уточнила вона.

Читайте також: В Україні запрацювала нова можливість оформити пенсію: в ПФУ розкрили подробиці

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на пресконференції 20 травня анонсував проведення пенсійної реформи в Україні і пообіцяв нові доплати пенсіонерам.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги