Україну чекають труднощі з курсом валют - економіст пояснив причину

Голова Комітету економістів вважає, що фінансова допомога допоможе компенсувати недонадходження від заробітчан в 2020 році

Україну чекають труднощі з курсом валют - економіст пояснив причину

Голова Комітету економістів України Андрій Новак в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином заробітчани можуть вплинути на курс валют.

"Якщо говорити про курс, ми повинні розуміти, що в 2020 році буде набагато менше переказів від заробітчан, ніж минулого року. Скоріш за все, вони, на жаль, повернуться в країни, де працювали. Але, звісно, доходів або надходжень валюти від них буде значно менше, а це несе ризик для валютного балансу в цілому", - сказав Новак.

Читайте також

На думку економіста, ці ризики можуть компенсуватися траншем Міжнародного валютного фонду та іншою фінансовою допомогою.

"Ми можемо компенсувати траншами МВФ, розширеною програмою Світового банку, ЄС також пообіцяв 1,2 млрд євро. Думаю, компенсація зменшення валютних надходжень від заробітчан у нас в поточному році буде", - сказав економіст.

Нагадаємо, раніше посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький розповів про кількість українських заробітчан, які повернулися в Україну, і коли їх пустять до Польщі на сезонні роботи. За його даними, з Польщі в Україну повернулося 175 000 українців.

.


 

Теги