Економіст назвав несподівану вигоду для України від санкцій проти Білорусі

За словами експерта, зараз в України негативне торговельне сальдо з Білоруссю

Економіст назвав несподівану вигоду для України від санкцій проти Білорусі

Європейський Союз може ввести секторальні економічні санкції проти Білорусі за захоплення літака і затримання ексголовного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Економіст Андрій Новак вважає, що ці санкції не вплинуть на Білорусь, але можуть піти на користь Україні. Про це він заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Якщо говорити про санкції проти осіб, то переважно вони стосуються обмеження пересування по ЄС, блокування активів. Багаті чиновники, повірте, їздили, як і наші, забезпечили своїм дітям і онукам майбутнє в Європі, і тепер з цим буде проблема. Щодо санкцій проти установ - обсяг економічного співробітництва Білорусі та Євросоюзу досить незначний, і ці санкції з європейського боку мало вплинуть", - сказав економіст.

Читайте також: Абсолютно адекватна реакція: "слуга народу" висловився про санкції проти Білорусі

Популярні відео

На думку Новака, внаслідок таких санкцій Україна може поліпшити торговельне сальдо з Білоруссю.

"Ця ситуація з Білоруссю, як не дивно, може піти на користь Україні. Чому? Тому що у нас багато років глибоко негативне торговельне сальдо з Білоруссю, зокрема, за минулий рік мінус 1,5 млрд доларів. Якщо ми продали на білоруський ринок товарів на 1,3 млрд доларів, то білоруси - на 2,8 млрд. За 1-й квартал цього року - мінус 500 млн: вони продали на 800 млн, ми продали на 300 млн. Ця блокада Білорусі може нам вирівняти торговельний баланс. Стосовно пального - думаю, імпортери та наші виробники залюбки займуть нішу білоруського пального, яке займає третину на нашому ринку", - сказав Новак.

Читайте також: Політолог розповів, чи звільнять Протасевича під тиском санкцій

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Ток-шоу №1" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що Україна в разі введення економічних санкцій проти Білорусі залишиться без якісних білоруських харчових продуктів, зокрема згущеного молока.

Джерело Україна 24 Теги