Запуск "Північного потоку-2": експерт оцінив загрозу для України

Володимир Омельченко розповів, чи відмовиться РФ від використання української газової труби

Запуск "Північного потоку-2": експерт оцінив загрозу для України

Росія навіть після запуску газопроводу "Північний потік-2" не відмовиться від прокачування газу через Україну.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Українська ГТС (після 2024 року - ред.) однак відіграватиме серйозну роль, але більше як балансуючої системи, яка допоможе Євросоюзу отримувати газ з Росії вчасно і в зазначених обсягах, незважаючи на пікові зміни в споживанні влітку або взимку. Але вона буде задіяна вже не в таких обсягах, як зараз. Контракти не можуть бути не виконані, тому що діє умова "качай або плати", навіть якщо "Газпром" не перекачає жодного кубометра газу, все одно потрібно платити кошти, як ніби він перекачав 40 млрд куб., тут немає загрози", - сказав експерт.

Читайте також: Поразка України - експерт оцінив рішення США щодо "Північного потоку-2"

Як пояснив Омельченко, повністю відмовитися від української труби Росія теж не зможе, бо Україна має найбільші в Європі підземні сховища, які можуть бути використані для маневрових потужностей для європейського ринку.

"Навіть після 2024 року обсяги перекачування перебуватимуть на рівні 20 млрд куб. м на рік. Також потрібно взяти до уваги те, що через "Північний потік-2" "Газпром" не зможе перекачувати весь газ, так як європейське законодавство обмежує перекачування монополістами. Він буде задіяний тільки на 50%, в України є шанси", - зазначив він.

Читайте також: Небезпека не в "Північному потоці-2" - експерт пояснив, де Україна зазнає значних втрат

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" в найближчі кілька років працювати не буде.

 

Джерело Україна 24 Теги