Є російський фактор — економіст про нові правила Білорусі для України

Павло Кухта розповів, що значить введення ліцензій для українських товарів

Є російський фактор — економіст про нові правила Білорусі для України

Білорусь ввела індивідуальні ліцензії для імпорту українських товарів. Економіст Павло Кухта розповів про наслідки в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Це не смертельно, на рівні загальної економіки, в житті більшості українців це ніяк не відчуватиметься. Це такий хитрий інструмент білоруси впровадили — фактично, захочуть, зможуть взагалі не пустити, захочуть — чиновник довго вирішуватиме питання, і, наприклад, у кондитерських виробів закінчиться термін придатності. А захочуть — відразу пустять, тобто залишають за собою поле для маневрів. Думаю, це нетипова агресивна поведінка для них. Вони історично обережні в торгових справах з Україною, тому що у них менша економіка, ми для них важливіші, ніж вони для нас", — сказав він.

Читайте також: Путін не виявив волі — адвокат розповів про долю затриманої в Білорусі дівчини

Популярні відео

За словами експерта, в тому, що відбувається може бути вплив Росії.

"Певний бізнес України працює на ринку Білорусі, має там контакти і споживачів, є порушення нормальних умов торгівлі та співпраці, є певна відповідь уряду (про те, що Україна шукатиме інші ринки збуту — ред.). Це такий нормальний дипломатичний обмін. Боюся, тут можливий певний російський фактор, вони посилюють свій вплив на Білорусь, і ми зокрема це відчуваємо як агресивнішу торговельну поведінку, зазвичай вони йдуть на компроміси та не вступають у конфлікти", — сказав він.

Раніше економіст Андрій Новак розповів про несподівану вигоду для України від санкцій проти Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги