Робота в Європі: озвучено важливий прогноз для українських заробітчан

Експерт оцінив ситуацію на ринку праці в Польщі та Німеччині

Робота в Європі: озвучено важливий прогноз для українських заробітчан

В Європі в умовах браку робочих рук у найближчі роки значно зросте попит на українських заробітчан.

Такий прогноз озвучив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Якщо проаналізувати 2020 рік, коли було багато обмежень щодо виїзду українців за кордон, проте, трудова міграція українців майже не скоротилася. Наприклад, Польща видала майже 1 млн 800 тис. запрошень українцям на роботу. Якщо подивитися на ті кроки, які робить польський уряд із залучення трудових мігрантів з України, ми побачимо, що вони вже хочуть, щоб українці брали з собою сім'ї. Йдеться не просто про трудову міграцію, а про еміграцію назавжди", - розповів Воскобойник.

Читайте також: Можуть заборонити в’їзд до ЄС: консул дав три поради заробітчанам

Експерт також розповів про ситуацію з працевлаштуванням мігрантів у Німеччині:

"Німеччина, на відміну від Польщі та Чехії, дуже жорстко поставилася до карантинних обмежень. Трудова міграція туди майже нульова, якщо ми говоримо про звичайну легальну міграцію. Потік нелегальних мігрантів не зменшується. На початку року Німеччина зробила додаткові кроки для того, щоб почати спрощувати отримання Blue Card. Це документ, що дозволяє мігрувати найкваліфікованішим трудовим мігрантам, полегшуються умови працевлаштування".

За його словами, Європі не вистачає робочих рук, тому Україна "буде в найближчі роки відчувати жорстку конкуренцію за фахівців".

Читайте також: Заробітчан стає більше: експертка назвала найпопулярнішу країну

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про трудову міграцію українців до Білорусі і громадян Білорусі до України.

Джерело Україна 24 Теги