Нове підвищення пенсійного віку в Україні: експертка розкрила деталі

Лідія Ткаченко прокоментувала законопроєкт "слуг народу"

Нове підвищення пенсійного віку в Україні: експертка розкрила деталі

Нове підвищення пенсійного віку в Україні є вимушеним кроком, подібні процеси зараз відбуваються в Європі та всьому світі.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла провідна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко, коментуючи законопроєкт нардепів від "Слуги народу" щодо підвищення пенсійного віку. Ткаченко прокоментувала норму документа, згідно з якою жінок, які у відпустці з догляду за дітьми, відправлятимуть на пенсію раніше. Вона зазначила, що такий крок не буде стимулювати народжуваність:

"Звичайно, що ні. Люди, які народжують дітей, не думають про пенсію. Ніхто не буде народжувати дітей для того, щоб раніше піти на пенсію. Це занадто далека перспектива, і держава навіть не може гарантувати, що до того часу, поки людина доживе до 60 років, коли це ще буде... Тобто це дуже віддалений термін, і всі ми розуміємо, що пенсійний вік у нас буде підвищуватись".

Читайте також: У Зеленського назвали дві причини маленьких пенсій в Україні

Популярні відео

За словами експертки, в Україні "просто неможливо залишатися з межею 60 років, коли "у всій Європі, всі наші сусідні країни регіону та й загалом у світі, практично всі підвищують вік і прямують до 65 або й вище".

"Для того, щоб жити краще, треба, я перепрошую, довше працювати. Більше – мається на увазі довше. Не за робочим часом щоденним, але має бути більш тривалим активний період життя", - пояснила Ткаченко.

Читайте також: В Україні запрацювала нова можливість оформити пенсію: в ПФУ розкрили подробиці

Нагадаємо, законопроєктом "слуг народу", зареєстрованим у Верховній Раді, запропоновано, що, починаючи з 1 січня 2023 року, вік, який дає право на призначення пенсії за віком, щорічно буде збільшуватися на один місяць до 1 січня 2035 року. Водночас передбачено, що жінки, які народили дитину й виховали до шестирічного віку, мають право на зменшення пенсійного віку на шість місяців. Зазначене зменшення застосовується за кожну дитину.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги