Пенсійний фонд втратить сенс — економіст розповів чому

Андрій Новак розповів, як потрібно змінити пенсійну систему в Україні

Пенсійний фонд втратить сенс — економіст розповів чому

Кого торкнеться індексація пенсій і на скільки їх піднімуть, розповів економіст Андрій Новак у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"На сьогодні, за словами міністра соцполітики, з 1 червня проходить певна індексація пенсій, яка стосуватиметься приблизно 1 млн пенсіонерів. Нагадаю, що у нас майже 12 млн пенсіонерів, тобто кожен 12-й пенсіонер отримає індексацію, в середньому вона буде проведена на 8-17% для різних категорій пенсіонерів", — сказав він.

Читайте також: Просто ще один податок — нардеп різко висловився про нововведення щодо пенсій

За словами Новака, Україні потрібно якнайшвидше перейти на багаторівневу пенсійну систему.

"Якщо в цілому говорити про пенсійну систему, то я вважаю, що в Україні потрібно якнайшвидше перейти на накопичувальні рівні пенсійної системи: другий рівень обов'язковий - накопичувальний рівень як відсоток від вашої зарплати, третій — добровільний. Оскільки без цього з нашою однорівневою солідарною пенсійною системою через 10-15 років ми зіткнемося з ситуацією, коли майже весь обсяг пенсій потрібно буде покривати з державного бюджету.

Дефіцит Пенсійного фонду буде таким великим, що відпаде сенс його існування як такого, тому що все одно пенсії будуть виплачуватися з держбюджету. При однорівневій солідарній пенсійній системі ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду неможливо ніколи", — сказав він.

Нагадаємо, пенсіонерам, які працюють, цього року перерахунок пенсій проведуть у червні, хоча раніше це робили у квітні. При цьому пенсіонери можуть заднім числом отримати доплати за квітень і травень.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" поділилася планами щодо підвищення пенсій українцям.

Джерело Україна 24 Теги