Транзит газу повністю не зупиниться — експерт розповів про втрати України

Експерт розповів, чи можна вірити заявам Німеччини щодо транзиту газу

Транзит газу повністю не зупиниться — експерт розповів про втрати України

В уряді Німеччини заявили, що транзит газу територією України повинен залишитися і після будівництва "Північного потоку-2". Директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", що Україні робити зі своєю ГТС.

"Ми вже неодноразово чули від наших німецьких партнерів, що буде зберігатися транзит - і коли будувався "Північний потік", і "Північний потік-2". Але він не зберігається. Це така проросійська політика з боку Німеччини, коли вони роблять порожні заяви, тільки щоб заспокоїти українську сторону. Від Німеччини залежало - будувати чи не будувати цей газопровід. Але вона будувала і водночас заявляла, що буде підтримуватися транзит. Це двояка і, на мій погляд, нещира позиція, тому словам німецьких лідерів довіри немає в цьому питанні", - сказав він.

Читайте також: Європу садять на голку — ексглава СБУ про "Північний потік-2"

Експерт розповів, яких втрат зазнає Україна в разі припинення транзиту.

"Якщо Росія припинить транзит, ми втратимо близько 2 млрд доларів щорічно. Я думаю, повністю транзит не припиниться, і наша ГТС гратиме роль балансуючої системи, буде підтримувати постачання газу в Європу в пікові періоди. Найбільше споживання природного газу в Європі — це зимовий період у першу чергу, а також у процесі ремонтних робіт інших газопроводів", — сказав він.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 4 червня заявив про завершення будівництва першої гілки газопроводу "Північний потік-2".

Раніше журналіст Іван Яковина заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" у найближчі кілька років не працюватиме.

Джерело Україна 24 Теги