В Україні може підскочити ціна на газ: у Міненерго назвали умову

Росія створює штучний дефіцит газу, зазначила Лана Зеркаль

В Україні може підскочити ціна на газ: у Міненерго назвали умову

Якщо Росія вирішить перервати транзит газу через Україну, він значно подорожчає для вітчизняних споживачів.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповіла радниця міністра енергетики Лана Зеркаль.

"Росія штучно стримує європейський ринок і не постачає ті обсяги, які потрібні Європі зараз, наприклад, для заповнення газових сховищ, що спорожніли. Була холодна весна, зараз треба все наповнювати, і ціни на газ дуже високі. А які вони будуть взимку – ніхто не знає", - зазначила радниця міністра.

Читайте також: Гра далека від завершення: Кулеба про "Північний потік-2"

За її словами, якщо вже цієї зими трапиться переривання транзиту газу через територію України, то "для нас це буде дуже відчутно, в першу чергу в плані того, що ми отримаємо дуже дорогий газ".

"Зараз ми можемо постачати газ так званим віртуальним шляхом, тобто віртуальний реверс, коли йде обмін газу, і так працює у всьому світі. Якщо не буде транзиту, то нам доведеться фактично фізично постачати газ з Європи, і витрати на постачання газу значно збільшаться. Крім того, наші газосховища вже будуть не такими привабливими", - пояснила Зеркаль.

Читайте також: Транзит газу повністю не зупиниться — експерт розповів про втрати України

Раніше радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як позначиться на Україні запуск російського газогону "Північний потік-2".

Джерело Україна 24 Теги