"Потрібна няня": в НБУ розповіли, як допомогти українському бізнесу

Україні потрібно дивитися на моделі, які є в інших країнах, вважає Василь Фурман

"Потрібна няня": в НБУ розповіли, як допомогти українському бізнесу

Українському бізнесу, щоб вижити в умовах карантину і кризи, потрібні інвестиційні няні, і такі "няні" для малого і середнього бізнесу вже існують.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" заступник голови ради Національного банку України Василь Фурман, коментуючи ідею президента Володимира Зеленського щодо інвестнянь для великого бізнесу.

"Потрібна няня, і така няня, якщо говорити про малий і середній бізнес, вже створена. У нас у свій час довгі роки в Україні працював німецько-український фонд, який брав кошти за кордоном і через уповноважені банки надавав підтримку малому й середньому бізнесу. Кредитний портфель минулого року був 1 млрд грн плюс-мінус. На сьогодні цей фонд перетворений на агенцію з підтримки розвитку підприємництва в нашій державі. По суті, це та няня, яка відповідає і відповідатиме за розвиток малого і середнього бізнесу", - розповів Фурман.

Читайте також

"З одного боку, є гарні ініціативи, але з іншого треба дивитися, як вона реалізується. Якщо вона не реалізується успішно і швидко, потрібно вживати відповідні заходи. Не потрібно видумувати "жовтоблакитні велосипеди", потрібно дивитися на моделі, які є в інших країнах", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів розповіла, коли можуть ухвалити законопроект щодо інвестиційних нянь.

Теги