У НБУ пояснили, що відбувається з курсом долара: впливають чотири чинники

Гривня продовжує зміцнюватися

У НБУ пояснили, що відбувається з курсом долара: впливають чотири чинники

В Україні курс гривні до долара зміцнився завдяки чотирьом головним факторам.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів заступник голови Ради Нацбанку України Василь Фурман.

"Сьогодні ми спостерігаємо цілу низку факторів, які позитивно впливають на посилення курсу української гривні. Це передусім зростання цін на сировинних ринках з одного боку, хоча з іншого боку треба говорити про те, що в нас збільшується імпортна складова… Другий фактор, чому гривня посилюється – це продаж українцями долара. Сумарно з початку року було продано більше ніж на мільярд доларів. Третій фактор – це нерезиденти, попит на внутрішні облігації державної позики… Є ще четвертий фактор - ситуативний, коли гривня, наприклад, на початку травня значно посилювалась, тому що сплачували податки, продавали експортери долар, чи, наприклад, закінчився період виплати дивідендів українськими компаніями, власниками яких є зарубіжні материнські компанії", - розповів Фурман.

Читайте також: Причин для падіння немає: експерт розповів, яка валюта зміцнюється

Раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі телеканалу "Україна 24" дав пораду українцям, як розпорядитися своїми заощадженнями.

Джерело Україна 24 Теги