Українці можуть спати спокійно: в Мінфіні розповіли про співпрацю з МВФ

Сергій Марченко зазначив, що "Мінфін робить все для отримання чергового траншу"

Українці можуть спати спокійно: в Мінфіні розповіли про співпрацю з МВФ

Надання чергового траншу Україні Міжнародний валютний фонд розглядатиме після голосування Верховної Ради за законопроєкти, пов'язані з реформами, Міністерство фінансів зі свого боку робить все для позитивного рішення МВФ. Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

"Я буду максимально обережним і коректним в будь-яких оцінках в питаннях співпраці з МВФ. Останнім часом сказано дуже багато, мені б не хотілося створювати якісь очікування. Ми робимо свою роботу, фонд самостійно дає свою оцінку. Вони повинні визначитися за результатами голосування Верховної Ради за пакет законопроєктів про судову реформу, інші, які передбачені програмою (співпраці з МВФ - ред.). Давайте дочекаємося реакції місії, і потім можна буде коментувати", - сказав міністр.

Читайте також: Рада засідатиме позачергово заради МВФ: деталі від "слуги народу"

За словами Марченка, міністерство розглядає оптимістичний сценарій, але в разі, якщо транш не буде надано, є інші варіанти.

"Ми розглядаємо оптимістичний сценарій, що ми отримаємо ці гроші (транш МВФ - ред.), і ми над цим активно працюємо. Інших варіантів ми не розглядаємо, але є варіанти реагування на різні події. Умовно кажучи, якщо не отримаємо кредити до кінця року, будемо реагувати в частині оптимізації бюджетних витрат або шляхом іншого роду запозичень. Міністерство фінансів має достатній набір інструментів, щоб громадяни України спали спокійно", - сказав Марченко.

Читайте також: Без співпраці з МВФ інвестори не дадуть гроші Україні – інвестиційний банкір

Нагадаємо, що Україна очікує отримання чергового траншу в розмірі 2,9 мільярдів доларів від МВФ в 2021 році. Радник президента з економічних питань Олег Устенко в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів, що Україна має намір виконати всі зобов'язання, взяті перед Міжнародним валютним фондом, для продовження співпраці з МВФ. "Ми перебуваємо в постійному процесі консультацій з МВФ, і президент України сказав, що ми виконаємо всі ті завдання, які взяли на себе. З цієї точки зору наша співпраця з МВФ - це вирішене питання", - сказав Устенко.

Україна стала членом МВФ 1992 року. Всього за понад 25 років співпраці Україна і МВФ уклали 10 кредитних угод, дві з них передбачали застосування механізму розширеного фінансування, а інші вісім - механізм stand-by.

Джерело Україна 24 Теги