Дипломат про "Північний потік-2": Україні треба готуватися до найгіршого

США і Німеччина не мають наміру заважати Росії у добудові газопроводу, вважає Олег Шамшур

Дипломат про "Північний потік-2": Україні треба готуватися до найгіршого

Україна має до останнього протистояти запуску російського газопроводу "Північний потік-2", але готуватися до найгіршого сценарію.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів український дипломат Олег Шамшур, коментуючи переговори президента США Джо Байдена і канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо "Північного потоку-2".

"Треба бути реалістами. Обговорення цієї проблематики на саміті Меркель та Байдена якраз засвідчило те, що вплив цього обговорення на долю "Північного потоку-2", на місце в ньому України, воно в принципі нульове. Тобто нічого не змінилося. Фактично Німеччина і Сполучені Штати зафіксували свої розбіжності, дали якісь такі абстрактні загальні обіцянки врахувати наші інтереси... Це все чудово, але по суті нічого не змінилося", - заявив Шамшур.

Читайте також: Ляшко про "Північний потік-2": обговорювати компенсації - означає здатися

Водночас дипломат підкреслив, що "є ще деякі можливості, і треба боротися до кінця проти цього ганебного проєкту".

"Є певні можливості до завершення процесу будівництва насамперед через відновлення або посилення американських санкцій. Плюс на стадії введення чи застосування законодавства ЄС, скажімо, через сертифікацію цього проєкту. Але це дійсно тільки можливості. Реалізація цих можливостей залежить від бажання і волі ключових гравців. І наразі я такого бажання не бачу ані з боку перш за все Німеччини, ані з боку Сполучених Штатів, для яких відновлення трансатлантичного партнерства, відносини з Німеччиною в цьому випадку переважають", - заявив він.

За словами Шамшура, "треба боротися до останнього, але треба готуватися до найгіршого".

"Це проєкт не економічний, а перш за все політичний. Треба готуватися до існування в реальності з "Північним потоком-2", - вважає дипломат.

Читайте також: Програма-максимум Зеленського - зупинити "Північний потік-2" - Никифоров

Нагадаємо, президент США Джо Байден і канцлер ФРН Ангела Меркель під час переговорів у Вашингтоні обмінялися думками з приводу проєкту газопроводу "Північний потік-2". За словами Байдена, вони погодилися з Меркель щодо того, що не можна дозволяти Москві використовувати енергетику для тиску на сусідні країни. Меркель зазначила, що у ФРН та США є різні думки з приводу "Північного потоку-2".

"Ми з канцлером згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб погрожувати сусідам", - сказав Байден, якого цитує "Інтерфакс".

Росія будує "Північний потік-2" в обхід України, що може викликати падіння транзиту газу через українську ГТС. Керівниця української служби "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе вважає, що в України є маленький шанс, що російський газопровід не добудують. "У Вашингтоні думки про "Північний потік" розходяться, немає консолідованої позиції законодавців і Білого дому. Законодавці дуже негативно ставляться до добудови "Північного потоку", - сказала Гонгадзе.

Джерело Україна 24 Теги