Україна змогла переконати Меркель щодо "Північного потоку-2" - Вітренко

Глава "Нафтогазу" зазначив, що для України "є позитивні сигнали"

Україна змогла переконати Меркель щодо "Північного потоку-2" - Вітренко

Україна змогла переконати канцлера Німеччини Ангелу Меркель, що російський газопровід "Північний потік-2" є реальною загрозою.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" розповів глава НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Мені здається, що багато в чому ми змогли переконати пані Меркель, і вона навіть змінила багато в чому свою точку зору на цей проєкт. По-перше, вона побачила реальні загрози для безпеки України. Що це не тільки питання грошей для України, що не тільки питання економіки, це питання реальної безпеки, ми їй пояснили. По-друге, ми пояснили, що якісь такі легкі рішення навіть, наприклад, її розмови про нібито продовження поточного транзитного контракту на 10 років... Мені здається, вона зрозуміла ті загрози, які несуть в собі спрощені рішення", - заявив Вітренко.

Читайте також: Дипломат про "Північний потік-2": Україні треба готуватися до найгіршого

Глава "Нафтогазу" також зазначив, що "є позитивні сигнали" за підсумками переговорів Меркель і президента США Джо Байдена.

"Всі чекали на "зраду" прямо під час цього візиту. Всі чекали, що вони озвучать якесь рішення, яке було прийнято за Україну, яке нестиме порожні обіцянки, які Україні нічого не дають. І ми бачимо, що не було такого рішення без України. Це позитивний розвиток подій", - сказав він.

Вітренко припустив, що, "можливо, якось вплинули переговори між паном Зеленським і пані Меркель".

"Ми чітко обговорили, що повинні зробити, щоб гарантувати енергетичну безпеку України. Я сподіваюсь, що найближчим часом побачимо реалізацію цих домовленостей до того, як вона піде (Меркель з поста канцлера - ред.), і до того, як "Північний потік -2" буде запущено. Я сподіваюсь, що він взагалі не буде запущений... Меркель нам пояснювала, що займає проукраїнську позицію, і пояснювала впевнено і переконливо. Я розумію, що в Україні багато скепсису щодо цього, багато хто вважає, що і "Північний потік-2" - це символ зрадництва України, західної корупції. Це все зрозуміло. Але під час цієї розмови вона була дуже щирою і переконливою, що б ми не говорили щодо того, як вона це бачить і чому вона вважає, що, те, що вона робить, на її думку, в інтересах України", - зазначив глава "Нафтогазу".

Читайте також: Програма-максимум Зеленського - зупинити "Північний потік-2" - Никифоров

Нагадаємо, президент США Джо Байден і канцлер ФРН Ангела Меркель під час переговорів у Вашингтоні обмінялися думками з приводу проєкту газопроводу "Північний потік-2". За словами Байдена, вони погодилися з Меркель щодо того, що не можна дозволяти Москві використовувати енергетику для тиску на сусідні країни. Меркель зазначила, що у ФРН та США є різні думки з приводу "Північного потоку-2".

"Ми з канцлером згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб погрожувати сусідам", - сказав Байден, якого цитує "Інтерфакс".

Перед цим президент України Володимир Зеленський у Німеччині обговорив з канцлером Ангелою Меркель важливість зупинки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.

Джерело Україна 24 Теги