Український дипломат про переговори щодо "Північного потоку-2": Меркель складно переконати

Андрій Гончарук застеріг українців від завищених очікувань

Український дипломат про переговори щодо "Північного потоку-2": Меркель складно переконати

Україні не варто очікувати, що Німеччина перешкоджатиме запуску російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" дипломат Андрій Гончарук.

"З огляду на ті потенційні можливості і обсяги, які можуть постачатися через всі існуючі газопроводи, Німеччина найближчим часом стане хабом. Але тут не тільки Німеччина, за нею ще низка країн серед акціонерів проєкту "Північний потік" і "Північний потік-2", - зазначив Гончарук.

Читайте також: Дипломат про "Північний потік-2": Україні треба готуватися до найгіршого

Коментуючи слова глави "Нафтогазу" Юрія Вітренка, що йому вдалося переконати канцлерку Німеччини Ангелу Меркель щодо "Північного потоку-2", дипломат заявив:

"Я йому заздрю, якщо йому вдалося переконати пані Меркель. Я 5-6 разів брав участь у переговорах за участю лідерів нашої країни, і пані Меркель дуже складно переконати. Мені здається, тут не треба завищувати очікування, потрібно реально дивитися на речі. Інша справа, якщо ми подивимося на ті сигнали, які прозвучали з Вашингтона під час візиту Меркель, дипломатично і політично всі вони виглядають більш-менш непогано. Україну згадали, сказали, що будуть захищати в разі, якщо Росія використовуватиме енергетику як зброю для примусу, саме таке слово використано в спільній заяві".

Читайте також: Програма-максимум Зеленського - зупинити "Північний потік-2" - Никифоров

Нагадаємо, президент США Джо Байден і канцлер ФРН Ангела Меркель під час переговорів у Вашингтоні обмінялися думками з приводу проєкту газопроводу "Північний потік-2". За словами Байдена, вони погодилися з Меркель стосовно того, що не можна дозволяти Москві використовувати енергетику для тиску на сусідні країни. Меркель зазначила, що у ФРН та США є різні думки з приводу "Північного потоку-2".

"Ми з канцлером згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб погрожувати сусідам", - сказав Байден, якого цитує "Інтерфакс".

Перед цим президент України Володимир Зеленський у Німеччині обговорив з канцлеркою Ангелою Меркель важливість зупинки будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" в обхід України.

 

Джерело Україна 24 Теги