Ляшко про енергосистему України: це пацієнт у реанімації

Політик розповів, чим небезпечний імпорт російської електроенергії

Ляшко про енергосистему України: це пацієнт у реанімації

Енергетична система України через імпорт електроенергії з Росії та Білорусі перебуває в кризовому стані, щоб врятувати її, залишилось обмаль часу.

Про це заявив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

"Вся ця історія почалася, колапс в енергетиці, коли два роки тому в парламенті "слуги" змінили закон і дозволили в Україну імпорт російської та білоруської електрики - ото був поворот. Якби не їхні злочинні дії, енергосистема України у 2022 році вже повинна була за планом, за законом про енергетику, об'єднана бути з європейською енергетичною системою", - заявив він.

Читайте також: Вимагаю від РНБО накласти санкції — Ляшко про стан української енергетики

За словами Ляшка, до України "запустили троянського коня – російську електроенергію і білоруську".

"Все закінчиться тим, що в жовтні нам вийдуть на ефіри й скажуть Герус і всі решта, що ми повинні купувати російську і білоруську, бо на наших станціях немає вугілля, наші станції не працюють, і в нас будуть віялові відключення… Ви повинні пам'ятати, що в них за спиною мільярдні офшорні рахунки, вони на цьому заробили й надалі хочуть зароблять на російському імпорті", - заявив політик.

За його словами, "ці злочини повинні бути розслідувані".

"Негайно вживати дії для стабілізації. Ще вікно можливостей є, буквально декілька днів. Якщо тижнів два протягнемо - проґавимо, втратимо час, енергетичну систему України не врятувати. Це пацієнт у реанімації під ШВЛ", - наголосив Ляшко.

Нагадаємо, з січня по травень 2021 року Україна імпортувала з Росії та Білорусі 700 млн кВт годин на суму понад 1 млрд грн, пише РБК-Україна.

26 травня НКРЕКП погодилася обмежити імпорт, однак всупереч вимогам закону зупинила його тільки на 4 місяці - до 1 жовтня 2021 року.

Раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що наступний опалювальний сезон в Україні під загрозою через імпорт електроенергії з Білорусі та Росії.

Через покупки за кордоном українські виробники електроенергії знижують потужності й, відповідно, менше закуповують вугілля на шахтах. Тому і гірники залишаються без роботи та зарплати, зазначив політик. До опалювального сезону, на думку Ляшка, ситуація може стати критичною.

Джерело Україна 24 Теги