Нардеп про підвищення тарифів "Укрзалізниці": заплатить кожен українець

Мінтранс разом з "Укрзалізницею" готує підняття тарифу на вантажні перевезення майже на 30%

Нардеп про підвищення тарифів "Укрзалізниці": заплатить кожен українець

За підвищення тарифів "Укрзалізниці" на вантажні перевезення заплатить кожен українець.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Батьківщини" Михайло Волинець.

"Заплатить кожен українець, тому що, збільшуючи тарифи на перевезення вугілля, цементу, піску, щебню, металу тощо, зростуть ціни на продукти харчування, товари першої необхідності. Але якби ж при збільшенні тарифів кошти направлялись на підвищення зарплат працівників "Укрзалізниці", оновлення технічного стану – ні", - підкреслив Волинець.

Читайте також: Народного депутата пограбували в потягу: він передав "привіт" Лещенку

За словами нардепа, гроші направляються "на зарплату менеджерам високого рівня, наглядовим радам".

"Наприклад, зарплата керівника наглядової ради – 491 тис. грн на місяць. Це обурює простих працівників на "Укрзалізниці". Вони не вимагають підвищення тарифів, а вимагають навести там порядок. Але скільки ж можна грабувати вугільну галузь? Заборгованість на державних шахтах становить 1,283 млрд грн. А 29 серпня шахтарі святкуватимуть День шахтаря. І на 1 серпня заборгованість становитиме близько 1,5 млрд грн. Ось чим треба було зайнятись", - заявив він.

Але, як зазначив депутат, "дехто вирішив погріти руки".

"Мінтранспорту підготувало разом з "Укрзалізницею" проєкт листа про підняття майже на 30% тарифу на вантажні перевезення. Але це змінить потік перевезень. Багато хто стане користуватися автотранспортом, доб'ють дороги", - сказав Волинець.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України запропонувало поступово збільшити тарифи "Укрзалізниці" на перевезення групи вантажів першого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року, а з 1 січня 2022 року збільшити їх ще на 20,4%. Також пропонується збільшити тарифи на перевезення вантажів другого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року і ще на 6,5% з 1 січня 2022 року.

В.о. голови "Укрзалізниці" Іван Юрик пояснює рішення тим, що наявні тарифи компанії не переглядалися з березня 2019 року, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

В "Укрзалізниці" заявляють, що в разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року компанія до кінця року зможе отримати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і близько 10 млрд грн - наступного року.

Джерело Україна 24 Теги