"Це наша мета": в НБУ розповіли, якою буде інфляція після карантину

Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова розповіла, який в Україні рівень інфляції і як на нього вплине карантин

"Це наша мета": в НБУ розповіли, якою буде інфляція після карантину

Про те, якою буде в Україні інфляція після карантину, розповіла перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми зазвичай для контролю інфляції використовуємо облікову ставку. Останнім рішенням Нацбанк істотно знизив цю облікову ставку, що фактично зробить гроші дешевше для підприємців. Ми сьогодні маємо інфляцію нижче 3%. Це досить низький рівень для країн, що розвиваються, нормальний рівень становить десь 5 %, і це наша мета, до якої ми йдемо, використовуючи як інструмент облікову ставку", — розповіла вона.

Рожкова пояснила, як на інфляцію впливає карантин:

"Інфляцію рухає споживчий попит. Люди купують товари, ціна на них підвищується, і при нормальній економіці це підвищення невелике. У нас через карантин пригнічений попит, він рухає інфляцію вниз. Також зниження цін на енергоносії відіб'ється на цінах виробника, це теж відіб'ється на цінах на товари. На сьогодні ми прогнозуємо, що попит підвищиться та інфляція теж підвищиться, вона залишиться на рівні нашої мети - 5%".

Раніше Рожкова розповіла, як Україна змінилися правила грошових переказів на суму понад 5 тисяч грн через термінали самообслуговування або банкомати.

Читайте також

Теги