У України конфлікт з "зеленими" інвесторами: банкір розповів, що потрібно робити

Інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, як Україна повинна вирішувати конфлікт з інвесторами в зелену енергетику

У України конфлікт з "зеленими" інвесторами: банкір розповів, що потрібно робити

Конфлікт України з інвесторами в зелену енергетику прокоментував інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24". Понад 4 млрд євро інвестори вклали в будівництво українських зелених станцій, бо держава обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким обіцяли купувати всю вироблену енергію до 2030 року. Але поки це все ще не запрацювало.

"Будь-який конфлікт з інвесторами завжди негативно впливає на інвестиційну привабливість країни. Але питання в іншому - потрібно вести переговори, держава повинна досягти згоди щодо зниження тарифів. Зараз тарифи дійсно високі. Інвестори в Україні достатньо заробляють, щоб мирно погодитися на перегляд тарифів. Чому потрібно робити це мирно - бо якщо Україна в односторонньому порядку знизить тарифи, то інвестори підуть в суд і ми все одно виплатимо всю суму", — сказав він.

Фурса розповів, що в кінці минулого року було підготовлено угоду, яка влаштовувала обидві сторони та передбачала зниження тарифу на 15%. Але потім український уряд переграв це.

"У них (інвесторів - ред.) зараз досить висока прибутковість. Тому якщо ми домовимося, всі залишаться у виграші. Інвестори все одно зароблять, а в Україні розвиватиметься зелена енергетика", — зазначив він.

Читайте також

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги