Чи буде девальвація - банкір спрогнозував найближчий курс гривні

Інвестиційний банкір вважає, що золотовалютні резерви надають впевненості в тому, що національна валюта тверда

Чи буде девальвація - банкір спрогнозував найближчий курс гривні

Інвестиційний банкір Тарас Козак в ефірі каналу "Україна 24" розповів, якого курсу долара можна очікувати найближчим часом у зв'язку з підписанням закону про банки і перспективою отриманням траншу МВФ.

"Українці були переконані, що як тільки починається криза, особливо світова, гривня повинна знецінюватися. Раптово цього року не так - в світі вирує криза, у нас безробіття, пандемія, карантин, а гривня зміцнюється, чому так? Безумовно, однин з таких моментів - це голосування у Верховній Раді, коли ми зробили останній крок до співпраці з МВФ, всі наші зобов'язання фактично виконані", - сказав Козак.

Читайте також

Також він розповів про "стратегічний момент".

"Гривня на сьогодні плаваюча, не фіксований курс, до якого звикли українці. Більше попит - гривня починає дорожчати. Таким чином НБУ точково коригує курс, але не тримає його, і це дозволяє збільшити золотовалютні резерви, вони на сьогодні більші, ніж на початок року, і це додає впевненості в тому, що наша національна валюта тверда", - сказав банкір.

Козак вважає, що "Україна уникла найгіршого сценарію".

"Міг би бути курс і 30, і 40 (гривень за долар - ред.) і вище. Якщо залишається сценарій оптимістичний і помірний, то варіанти такі: 25-27 при оптимістичному сценарії або помірний 27 плюс мінус гривня, тобто все одно ніякої великої девальвації не буде", - сказав банкір.

Популярні відео

Нагадаємо, економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар в ефірі "Україна 24" розповів, що Україна сьогодні має всі передумови, щоб зберегти курс долара стабільним до кінця 2020 року.

Джерело Україна 24 Теги