Державі залізли в кишеню — депутат про ситуацію з "Центренерго"

Держкомпанія "Центренерго" відмовилася від українського вугілля: чому це відбувається

Державі залізли в кишеню — депутат про ситуацію з "Центренерго"

Компанія "Центренерго" відмовилася від закупівлі державного вугілля і запустила резервні газомазутні блоки, паливо для яких купується у приватній компанії. Ситуацію прокоментувала народний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб в ефірі каналу "Україна 24".

"Дуже дивна ситуація. Відбулося засідання антикризового штабу, і я дуже добре пам'ятаю, як керівнику" Центренерго "поставили запитання, чи будуть вони брати українське вугілля, і відповідь була "так". Був створений новий енергобаланс, під який і було розраховано, скільки вугілля треба добувати в Україні. А у вугільній галузі криза, 95% компаній змушені були піти в простій тільки тому, що у нас був імпорт російської та білоруської електроенергії", — сказала вона.

Гриб пояснила, в чому причина того, що відбувається і хто від цього втрачає гроші.

"Що змінилося за 10 днів (з часу засідання антикризового штабу - ред.)? Я думаю, що проблема в тому, що керівник підприємства не може самостійно приймати рішення. Він підпорядковується Наглядовій раді. А ця рада, як я розумію, підпорядковується одній людині - пану Коломойському.

Ми не знаємо, за скільки "Центренерго" купує російське паливо, цю інформацію ми хочемо отримати. Але це державна компанія, і якщо держава не буде використовувати державне вугілля, а це державні шахти, тоді ми повинні будемо просто все виплачувати зарплати та інше шахтам з бюджету. Це держава втрачає, зараз державі залізли в кишеню", — сказала депутат.

Читайте також

Популярні відео

Раніше депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Людмила Буймістер в ефірі каналу "Україна 24" пояснила, чому українські АЕС не можуть працювати в нинішньому режимі.

Джерело Україна 24 Теги