Україна без МВФ: експерт дав сумний прогноз

Інвестиційний банкір Сергій Фурса назвав два виходи для України без грошей від МВФ

Україна без МВФ: експерт дав сумний прогноз

Відмова Верховної Раді від законопроєкта стосовно неможливості повернення колишнім власникам націоналізованих банків може стати причиною дефолту в Україні.  

Про це заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24":

"З великою долею імовірності це стане причиною дефолту в Україні, бо зараз критично важлива умова — співпраця з МВФ. МВФ зараз в умовах світової фінансової кризи є єдиним джерелом боргового фінансування, залучення ресурсів для України. І в той момент, коли нам, по-перше, треба повертати борги, а по-друге, ми зараз суттєво збільшимо дефіцит бюджету, тому що треба фінансувати економіку під час карантину, треба підтримувати бізнес — в той момент для нас критично важливо мати такий доступ". 

Не маючи доступу до грошей МВФ, в України є два виходи, вважає Фурса:

"Дефолт — і це дуже боляче, або друкувати гривню. Поки що базовий сценарій НБУ передбачає, що в нас таки буде співпраця з МВФ. Це дозволить нам залучити достатньо грошей для рефінансування боргу. Щоб ми повертали борги і лишилися країною, якій довіряють. Це дозволить нам додаткові ресурси — з допомогою МВФ, світового банку, ЄС, щоб фінансувати ті програми, які конче необхідні для підтримки економіки".

Теги