Кількість робочих місць в Україні скоротиться: озвучено прогноз

В ситуації, коли країна не може розрахуватися з боргами, слід вести розмову про можливість реструктуризації, отримання нових кредитів, а не про дефолт

Кількість робочих місць в Україні скоротиться: озвучено прогноз

Незалежно від того, буде оголошено дефолт в Україні, чи ні, кількість робочих місць скоротиться. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив голова ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

"Скорочення робочих місць відбувається і зараз, тому що економіка стискається, і, зокрема, через карантинні заходи. Незалежно від того, буде дефолт чи ні – кількість робочих місць в Україні буде скорочено. Ми ще в грудні давали прогноз, що 300 000 робочих місць в 2020 році Україна може втратити. Що стосується дефолту, я думаю, ця ситуація зараз "перегріта". Звичайно, ми будемо рахувати гроші, тому що треба розраховуватися з боргами, але не слід лякати словом "дефолт", – зазначив експерт.

За його словами, в ситуації, коли країна не може розрахуватися з боргами, слід вести розмову про можливість реструктуризації, отримання нових кредитів.

"А про дефолт я говорити не хочу, тому що ця розмова не додасть оптимізму ні економіці, ні банківській системі, ні уряду, ні Верховній Раді", – наголосив Олійник.

Нагадаємо, голова Комітету економістів Андрій Новак вважає, що якщо Україна оголосить дефолт – вона "зникне" з карти світу на п'ять-шість років і втратить довіру партнерів.

Теги