Надзвичайний стан не допоможе ні боротьбі з коронавірусом, ні економіці – Яценюк

Юридично карантину і надзвичайної ситуації — більш ніж достатньо для протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції

Надзвичайний стан не допоможе ні боротьбі з коронавірусом, ні економіці – Яценюк

На сьогоднішній день недоцільно вводити режим надзвичайного стану. Юридичних механізмів карантину і надзвичайної ситуації цілком достатньо. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Я вивчав юридичну складову карантину і надзвичайної ситуації — цього більш ніж достатньо. Єдина різниця між надзвичайним станом і чинним станом, який зараз є, це те, що в надзвичайному стані обмежуються цілий ряд прав і свобод громадян додатково до того, що вже обмежено, тому що карантин і так обмежує пересування. Плюс в надзвичайному стані є ще один механізм, де фактично держава отримує право керувати приватним сектором. Сьогодні держава також має право це робити, тільки не через примусове керування, а через державне замовлення тих товарів, які потрібні сьогодні для України в поточних умовах”, – зазначив Яценюк.

За його словами, з політичної точки зору надзвичайний стан також недоцільно вводити.

“Це лише дасть можливість і надалі дестабілізовувати ситуацію і розповсюджувати різного роду чутки, страхи серед людей. Це не помагає ні боротьбі з пандемією, ні економіці. Карантин і надзвичайна ситуація мають більше ніж достатньо інструментів для стримування розповсюдження пандемії”, – наголосив екс-прем'єр.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко розповів, що влада Києва витратила вже мільярд гривень на боротьбу з поширенням коронавіруса.

Теги