Зеленський підписав важливу угоду в Херсоні: експерт розповів про ризики

Політичний експерт розповів, чи є проблеми у використанні моделі концесії в Україні

Зеленський підписав важливу угоду в Херсоні: експерт розповів про ризики

Президент Володимир Зеленський підписав в Херсоні угоду про передачу в концесію Херсонського морського торгового порту терміном на 30 років. Що означає ця угода, розповів політичний експерт Богдан Бондаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Наскільки я розумію, це виконання результатів конкурсу. За своєю суттю, це (концесія - ред.) інструмент, коли приватна компанія, вкладаючи в інфраструктуру об'єкта, має можливість отримувати за це певний прибуток. Вони роблять інвестиції в функціонування цього порту. Це спосіб приватно-державного партнерства. Це стало можливо після того, як у 2019 році Верховна Рада проголосувала за цю ідею", — сказав він.

Читайте також Як інфраструктурі України вийти з кризи: депутат назвав два кроки

Експерт розповів, чи є які-небудь загрози при застосуванні таких угод.

"Питання не в самій моделі, а в її використанні. Будь-яка модель має загрози, тому що її можуть вивернути навиворіт і влаштувати не концесію, а дерибан. Теоретично це можливо, бо ми живемо в Україні, а вона змінюється не так швидко, як нам би хотілося. Але я не бачу проблеми в такому підході, тим більше якщо це виглядає як цілісна концептуальна логіка", — сказав він.

Популярні відео

Додамо, концесія — вид договору про створення або реконструкцію об'єктів нерухомого майна, що перебувають у державній власності, коштом інвестора. Той, своєю чергою, отримує можливість експлуатувати об'єкт, отримуючи дохід на свою користь.

Україна здала в концесію Херсонський морський торговельний порт на 30 років компанії "Рісо-Україна". Концесіонер зобов'язаний протягом трьох років вкласти 300 млн гривень у розвиток порту та інфраструктури. Щорічний гарантований платіж становитиме 12 млн гривень, також держава отримуватиме 7% від чистого доходу. Всі робочі місця повинні бути збережені протягом 10 років.

Джерело Україна 24 Теги