В Україні підвищують прожитковий мінімум: економіст розповів, на що це вплине

Економіст прокоментував збільшення прожиткового мінімуму і підвищення мінімальної зарплати

В Україні підвищують прожитковий мінімум: економіст розповів, на що це вплине

З 1 липня зросте прожитковий мінімум — для працездатних осіб він складе 2197 гривень. Разом з тим зростуть й інші виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Про нові стандарти розповів економічний експерт Максим Праздніков в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ми всі прекрасно розуміємо, що ця цифра віртуальна і не відповідає реальній ситуації в країні. Є альтернативні підрахунки, згідно з якими мінімальний прожитковий мінімум повинен бути ближче до п'яти тисяч, що теж не є божевільними грошима, але хоч частково відповідає реаліям", — сказав він.

Економіст зазначив, що є ще одна ініціатива — про підняття мінімальної зарплати.

"На сьогодні це 4 723 гривні, в травні був зареєстрований законопроєкт про підняття до 5238 гривень, а потім - 5400. Також є ініціатива, озвучена президентом, що з вересня цього року потрібно підняти мінімальну зарплату до 5 тисяч, з січня 2021 року до 6 і через рік до 6,5 тисяч гривень. Це теж цікавий показник.

Якщо ми подивимося статистику, то побачимо, що близько 24% населення України офіційно отримувало до 5 тисяч гривень. Дуже часто в бізнесі людей продовжують оформляти на мінімальну зарплату і доплачувати в конверті. На сьогодні мінімальна зарплата в першу чергу відіб'ється на бюджетниках, у яких все дійсно зав'язано на цей показник. І другий фактор — якщо мінімальну зарплату піднімуть, то, відповідно, і податки будуть нараховуватися, починаючи з більшої суми", — пояснив він.

Раніше президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну: підвищити рівень мінімальної зарплати в Україні. Після цього в "Слузі народу" розповіли про плани щодо підвищення зарплат в Україні.

Джерело Україна 24 Теги