На всіх не вистачить - ексміністр розповів, що не так з пенсіями в Україні

Милованов вважає гідним розмір пенсії 3-5 тис. гривень

На всіх не вистачить - ексміністр розповів, що не так з пенсіями в Україні

З 1 липня прожитковий мінімум в Україні збільшився з встановлених з 1 січня 2 027 грн на місяць до 2 118 грн. Також з 1 липня підвищуються пенсійні виплати. Колишній міністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, який розмір пенсії можна вважати гідним, і чим доведеться пожертвувати заради підвищення пенсій.

"Питання: яка повинна бути пенсія, щоб бути гідною? Це не 1 600, 1 700 грн, і навіть не 2 тис. Можливо, 3 - 5 тис. Думаю, багатьом людям допомагають, але не у всіх є допомога. Це питання тягнеться з 90-х років. Суспільство має забезпечити підтримку літніх людей", - сказав ексміністр.

Популярні відео

Милованов нагадав про законопроєкт, що розробляється.

"Є законопроєкт, там до мінімальної зарплати прив'язана пенсія, щоб воно було 40% від середньої по країні (законопроєкт №2494, відповідно до якого пенсіонери, вік яких перевищує 80 років, отримуватимуть щомісячні доплати до пенсії до 40% від розміру прожиткового мінімуму - Ред.). Це нормальний показник, на нього треба вийти. І тут ми стикаємося з реальністю, що у нас є в бюджеті? Чи можемо ми собі дозволити такі зарплати і мінімальні пенсії? - сказав Милованов.

Якщо так - то ми повинні щось віддати, тобто не інвестувати в дороги, інфраструктуру, десь зменшити підтримку армії або освіти. Завжди у політиків є бажання підняти мінімалку і пенсію. Але приходить Мінфін і каже: грошей на всіх не вистачить".

На думку Милованова, "це справжня дилема - як у рамках того, що у нас є, забезпечити гідне існування людей".

Нагадаємо, колишній віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що підвищення мінімальної пенсії з 1 липня не підкріплено доходами держбюджету і призведе до збільшення рекордного дефіциту Пенсійного фонду.

Джерело Україна 24 Теги