Україна може краще годувати Європу: названо товари для торгівлі

Експерт розповів, як Україна хоче переглянути Угоду про асоціацію з ЄС і які квоти збільшити

Україна може краще годувати Європу: названо товари для торгівлі

Україна може цього року переглянути квоти з ЄС на експорт. Про це розповів політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи поїздку віцепрем'єра з питань європейської інтеграції Ольги Стефанишиної в Брюссель.

"Цього року у нас відкривається унікальна можливість для перегляду частини квот, якщо ми говоримо про зону вільної торгівлі з ЄС. Ми можемо продавати значно більше продукції з доданою вартістю в ЄС. Ті ж самі курятина, яйця, шоколад, соняшникова олія, мед.

По-друге — у нас в Раді зараз розглядається законопроєкт про локалізацію, який є спробою посилити допомогу українським виробникам, у тому числі, під час коронакризи та для того, щоб стимулювати машинобудування. Це буде одна з точок дискусії між Києвом і ЄС. Певні напрацювання щодо досягнення цих можливостей можуть бути намічені на цій ознайомчій зустрічі", — сказав він.

Читайте також: Україна хоче переглянути торгівлю з ЄС: економіст розповів, чи це можливо

Українська делегація на чолі з віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанишиною 7-8 липня перебуватиме в Брюсселі з робочим візитом.

Раніше в Україні почали говорити про перегляд умов Угоди про асоціацію з ЄС, що передбачено через п'ять років після підписання документа. Причина в тому, що експортний потенціал України зростає, а всі квоти на ввезення української продукції в ЄС закінчуються дуже швидко — деякі навіть на початку року, впродовж якого вони діють. Надалі Україні доводиться платити значні мита.

Джерело Україна 24 Теги