Бензин зріс у ціні - економіст закликав АМКУ розібратися

Економіст підозрює АЗС у змові

Бензин зріс у ціні - економіст закликав АМКУ розібратися

Економіст Євген Невмержицький в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому в Україні почали підвищуватися ціни на пальне.

"Це наслідки того, що трохи зміцнився долар, і відповідні наслідки ми бачимо на автозаправках. Але я не думаю, що це довго триватиме. На жаль, у нас можливі монопольні змови, і з цими маніпуляціями варто розібратися Антимонопольному комітету. Заправки у нас належать монополістам, їх можна порахувати на пальцях. Економічних підстав для підвищення цін на пальне немає", - сказав економіст.

Популярні відео

Читайте також: За це платитиме кожен українець — голова Нафтогазової асоціації про мита на пальне

Ринок нафти, за словами Невмержицького, також може впливати на ціни в Україні, але несуттєво.

"Коли ми спостерігали обвал цін на нафту на світових ринках, у нас дуже повільно знижувалася ціна на пальне. Але обвал ринку нафти був набагато більше, ніж рівні, на котрі впали у нас ціни на АЗС. Заправки і пальне - це великий ринок, тут набагато повільніше відбувається падіння цін, ніж на нафтовому ринку, хоча подорожчання йде набагато швидше", - сказав Невмержицький.

Експерт також вважає, що сезонний попит на пальне - посівна кампанія, агропромислові роботи - вплинув на стрибок цін.

"Тут пряма залежність від польових робіт, це елементарний спосіб нажитися, отримати економічно необґрунтовані доходи на підставі збільшення цін", - сказав Невмержицький.

Нагадаємо, з 3 по 6 липня збільшилися ціни на пальне: бензин на АЗС подорожчав в середньому на 20 копійок за літр, а в деяких місцях - на 50 копійок.

Раніше президент Української зернової асоціації Микола Горбачов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що ціни на дизельне пальне позначаться на вартості хліба.

Джерело Україна 24 Теги