Це правильне рішення — нардеп про важливий крок для шахтарів

Депутат Муса Магомедов розповів, чи зможе формула покупки вугілля компенсувати збитки вугільної галузі

Це правильне рішення — нардеп про важливий крок для шахтарів

"Центренерго" купуватиме українське вугілля за формулою "Роттердам +". За рік, з моменту її скасування, вуглевидобувна галузь втратила 6 млрд гривень. Народний депутат Муса Магомедов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як швидко відшкодуються збитки, завдані за рік.

"Розраховувати на те, що це станеться моментально, було б наївно, бо борги накопичилися за тривалий проміжок часу. Я дуже сподіваюся, що ціна за імпортним паритетом дозволить вітчизняним шахтарям не те щоб компенсувати збитки, а хоча б їх не напрацьовувати, й заробляти стільки, щоб вчасно виплачувати зарплати та забезпечувати видобуток вугілля.

Те, що "Центренерго" закуповував імпортне паливо, а не вітчизняне вугілля, і тим самим платив російським нафтовикам замість українських металургів і шахтарів... Я радий, що вдалося нарешті домогтися правильного рішення. Я не думаю, що початок роботи за формулою дозволить заподіяні шахтарям збитки компенсувати, але вони хоча б зможуть повноцінно працювати, продавати вугілля, платити в бюджет і так далі", — сказав він.

Популярні відео

Магомедов висловив надію, що повернення "Роттердам +" — це не тимчасове явище.

"Сподіваюся, це остаточне рішення й у нас не буде нових гойдалок, і від прийнятих правильних рішень не відмовляться під тиском чиїхось інтересів. Це рішення правильне для держави, для економіки та для людей", — сказав він.

Раніше шахтарі припинили акцію протесту під Офісом президента. Влада погодила з "Укренерго" закупівлю українського вугілля за ціною, яку визначає "Роттердам+".

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 років, після запуску ринку електроенергії її скасували.  Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен для всього вугілля.

Джерело Україна 24 Теги