Призначення нового голови НБУ: економіст розповів, що буде з доларом

Експерт нагадав гучні заяви Кирила Шевченка щодо політики Нацбанку

Призначення нового голови НБУ: економіст розповів, що буде з доларом

Призначення головою Національного банку України Кирила Шевченка не призведе до різких коливань курсу долара в короткостроковій перспективі.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів економіст, координатор експертної платформи Нацбанку Андрій Блінов.

Блінов нагадав, що новий очільник Нацбанку зробив дві гучні заяви: перша - на профільному фінансово-банківському комітеті в парламенті, друга - з трибуни Верховної Ради перед голосуванням.

"Там було чітко вказано два меседжі, які всі вітають. Перше - він сказав, що Національний банк буде незалежним, буде дотримуватися того, що записано в 6 статті закону про НБУ, про стабільність грошей. Тобто передусім - стабільна цінова ситуація. Він сказав, що інфляційне трактування у нього не викликає сумнівів і в цілому ця політика продовжиться... Другий момент - що безумовно Національний банк і українська фінансова влада працюватиме з міжнародними фінансовими організаціями. Це є одним з пріоритетів в умовах високого дефіциту бюджету і високого боргового тиску", - розповів економіст.

Читайте також: Інфляції боятися не треба — в "Слузі народу" розповіли, що буде з гривнею

На його думку, закладений у держбюджеті прогнозний курс долара на 2020 рік потребує коригування, тому що "вийти на середній по року рівень 29,5 грн за долар - точно нереально".

"Поточна ситуація така, що в нас дуже близький до балансу рівень попиту і пропозиції на ринку. Є трошки волатильність, що пов'язана з призначенням нового голови НБУ і відставкою старого. В короткій перспективі великих коливань точно не буде", - заявив Блінов.

Нагадаємо, раніше економіст Григорій Кукуруза в ефірі телеканалу "Україна 24"  назвав першочергові завдання для нового голови НБУ.

Джерело Україна 24 Теги