"Буде багато змін": експерт дав оптимістичний сценарій про економіку після карантину

Голова комітету економістів України Андрій Новак розповів, що чекає економіку України після карантину і чому коронавірус може мати позитивні наслідки

"Буде багато змін": експерт дав оптимістичний сценарій про економіку після карантину
Економіст Андрій Новак

Після кризи, викликаної карантином через коронавірус, економічні процеси в Україні швидко почнуть зростати.

Таку думку висловив голова комітету економістів України Андрій Новак в ефірі каналу "Україна 24".

"В цілому сказати, що в економіці через коронавірус тільки негатив, не можна. Більше того, така кризова ситуація завжди стимулює мобілізувати ресурси, і це є нагодою для нового стрибка розвитку. Інше питання, які країни користуються цією нагодою, а які ні", — сказав Новак.

За його словами, навіть ті компанії, які зупинилися або скоротили виробництво, з часом налагодять ситуацію. Кризу треба використовувати як привід для нового стрибка. Те, на що є підвищений попит, буде реалізовуватись", — вважає він.

"Виробництво відновиться так чи інакше, і можна очікувати навіть сплеску через додаткові кошти, які будуть виділятися для подолання наслідків. Зараз втрачати будуть усі: і експортери, і імпортери. Але це буде тимчасово. після завершення карантину поступово економічні, ринкові процеси будуть відновлюватися", — сказав Новак.

"Думаю, буде дуже багато системних змін. Уряди будуть робити висновки з цієї ситуації та змінювати слабкі місця", — зазначив економіст.

Він вважає, що український уряд повинен просити чи навіть вимагати більшу суму у МВФ. "Можна підіймати с 5,5 млрд доларів, що обговорювалися раніше, до 7-8. Також треба звертатися по допомогу до урядів різних країн безпосередньо", — сказав Новак.

Теги