Як дізнатися розмір пенсії і страховий стаж: у Пенсійному фонді дали пораду

Якщо людина збирається на пенсію, вона може сама розрахувати її розмір

Як дізнатися розмір пенсії і страховий стаж: у Пенсійному фонді дали пораду

Українці, які збираються на пенсію, можуть через сайт Пенсійного фонду перевірити свій страховий стаж і суму майбутніх виплат.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко.

"Якщо людина сьогодні збирається на пенсію, вона може зайти на сайт Пенсійного фонду. У нас є калькулятор, за яким людина може сама розрахувати свій розмір пенсії. Через особистий кабінет заходиш, і видно страховий стаж з 1 січня 2004 року і заробітну плату. Зарплату і стаж до 2004 року людина за даними своєї трудової книжки може внести до калькулятора і провести розрахунок", - повідомила Охріменко.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: у Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

Представниця Пенсійного фонду також нагадала, що зараз проходить оцифровування трудових книжок - люди подають відскановані документи через особистий кабінет, і Пенсійний фонд вводить дані трудової книжки до персональної картки кожної особи.

"Коли людина подала трудову книжку, ми її оцифрували, і, зайшовши в особистий кабінет, людина може побачити весь свій страховий стаж, всю трудову діяльність. Не обов'язково трудова книжка, може бути і військовий квиток, і диплом", - пояснила вона.

Читайте також: Як докупити стаж для виходу на пенсію: у Пенсійному фонді дали пораду

Нагадаємо, раніше радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Україні можливі два варіанти індексації пенсій.

Джерело Україна 24 Теги