Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Україну чекає зростання інфляції та "шокова терапія" для бізнесу, вважає Валерій Клочок

Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Підвищення мінімальної зарплати, яке анонсувала українська влада, призведе до росту інфляції та курсу долара, а також стане "шоковою терапією" для бізнесу.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Валерій Клочок.

На запитання, як підвищення мінімалки вплине на економіку, політолог зауважив:

"Якщо аналізувати інфляційні процеси, які малює собі Національний банк, а він малює інфляцію менше 5%, і брати ріст споживчих цін, то якось погано корелюється з практикою. Ріст цін на споживчі товари звичайно буде".

Читайте також: В "Слузі народу" розповіли про плани щодо підвищення зарплат в Україні

За його словами, багато залежатиме не лише від того, скільки грошової маси буде в обігу, а й від курсу долара.

"Поки що його прогнозувати на рік вперед доволі складно. Я сподіваюсь, щоб ми були в межах 30 гривень за долар, щоб економіку не сильно штормило", - заявив експерт.

Коментуючи збільшення мінімальної зарплати, Клочок зауважив:

"Для прикладу, шоковою терапією для економіки і для бізнесу став 2017 рік, коли на одному з засідань уряду тоді ще прем'єр-міністр Гройсман встав і сказав, що він вирішив підвищити мінімальну зарплату вдвічі. Це не стало смертельним, але для бізнесу це була реальна шокова терапія, тому що дуже мало хто зміг працювати вчисту прозоро. Відсоток тіньового бізнесу збільшився, але достеменно ніхто не скаже, на скільки. Дійсно люди почали платити більше зарплати в конвертах. З часом ця ситуація вирівнялася".

Читайте також: Робота в Україні: озвучено рівень зарплат на ринку праці

Як відомо, президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 4723 грн до 5000 грн вже з 1 вересня 2020 року.

Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.

Економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що для підвищення мінімалки в Україні є серйозна перешкода.

Джерело Україна 24 Теги