Кабмін затвердив план розвитку — економіст розповів, де взяти гроші

Експерт розповів, які підходи потрібні для виконання плану уряду щодо розвитку економіки

Кабмін затвердив план розвитку — економіст розповів, де взяти гроші

Уряд затвердив прогноз економічного і соціального розвитку на наступні три роки. Економіст Василь Фурман в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що потрібно робити для ефективного розвитку.

"Для України потрібні нестандартні рішення. Минулого року було дослідження Світового банку, згідно з яким, щоб Україна наздогнала Польщу, потрібно 50 років. Тому що потрібно зробити? Є прості цифри, за різними оцінками, від 30% до 50% економіки України перебуває в тіні. Питання в тому, що зробити, щоб це змінити. Потрібно створювати сприятливе інвестиційне середовище.

Наприклад, недавно у нас відбулася приватизація готелю "Дніпро". Продали за класну ціну, більше одного мільярда виручили. Разом з тим було дослідження про те, скільки заробляло це підприємство: сім тисяч гривень. Уявляєте, який дисбаланс? І таких підприємств у нас сотні, а багато політиків спекулюють на приватизації. Не треба цього робити. Багато підприємств потрібно продавати", — сказав він.

Читайте також: "Жоден банк не дасть кредит": експерт пояснив проблему з іпотекою в Україні

Експерт також заявив, що гроші на розвиток є, але їх не використовують за призначенням.

"Другий напрямок: ми говоримо, що немає грошей. Але за оцінками Інституту стратегічних досліджень, наприклад, близько 7 млрд доларів є, вони виділені міжнародними фінансовими організаціями, які Україна не використовує. Тому що, щоб використовувати ці кошти від ЄБРР, або Світового банку, або інших авторитетних організацій, потрібен конкретний бізнес-план за міжнародними стандартами, а у нас його немає.

Ми часто спекулюємо на тому, що банки не кредитують, хоча є понад 200 млрд гривень і близько 8 млрд доларів і на рахунках банків. Також є проблеми в судовій системі, проблеми з корупцією", — сказав він.

Раніше Фурман розповів, чи варто підвищувати мінімальну зарплату в Україні.

Джерело Україна 24 Теги