У "Слузі народу" розповіли, скільки грошей потрібно на втілення ідеї Зеленського

Народний депутат розповів, звідки взяти гроші на підвищення мінімальних зарплат

У "Слузі народу" розповіли, скільки грошей потрібно на втілення ідеї Зеленського

У вересні в Україні має відбутися підвищення мінімальної зарплати до п'яти тисяч гривень. Звідки на це візьмуть кошти, розповів в ефірі каналу "Україна 24" нардеп від фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев.

"Можливо, через економію з обслуговування державного боргу (знайдуться кошти — ред.). Хоча я б при дефіциті у 7,5%, не говорив би про якусь економію на обслуговуванні державного боргу. Це величезні гроші, це гроші, джерела на які нам ще треба віднайти, не зважаючи на 3 млрд, які ми хочемо отримати до кінця року від МВФ, Єврокомісії та Світового банку", — сказав він. 

Читайте також: У Раді була гостра дискусія — економіст про ідею Зеленського

За словами депутата, на підвищення мінімалки потрібно 5 мільярдів гривень.

"Таким чином джерела є, бо сума не є критичною, якщо я не помиляюся, близько 5 млрд грн на відповідне збільшення. Але знову ж таки ми повинні з вами говорити про те, що проблема держборгу та обслуговування держборгу – це серйозна проблема для нашого бюджету, і ми повинні її вирішувати шляхом проактивної боргової політики", — сказав він.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Додамо, Верховна Рада 25 серпня збереться на позачергове засідання, на якому розгляне законопроєкт президента Володимира Зеленського про підвищення мінімальної заробітної плати. 

Раніше Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 4723 грн до 5000 грн вже з 1 вересня 2020 року. Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги