Після карантину не всі повернуть втрачену роботу - тривожні цифри

Економіст розповів, що після карантину багато людей залишатимуться без роботи

Після карантину не всі повернуть втрачену роботу - тривожні цифри

Приблизно 20-30% людей, що втратили бізнес через карантин, не зможуть його реанімувати. Про це заявив економіст Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Близько 700 000 фізосіб-підприємців припинили свою діяльність. Вони давали роботу 3,5-4 млн українських громадян, 1-2 млн громадян зараз без роботи. Випасти з бізнесу легко, повернутися дуже складно. Думаю, що відсотків 20-30 тих людей які сьогодні втратили роботу, не зможуть відновитися. Ще треба враховувати, що сотні тисяч заробітчан повернулися в Україну, і їм теж ніде працювати", - сказав він.

Економіст розкритикував введені в Україні карантинні заходи - він вважає, що потрібно було ізолювати тільки людей з групи ризику.

"Влада поставила на стоп-кран і так хвору українську економіку і тепер героїчно почала боротися з наслідками постановки економіки на стоп-кран. Необхідно дати можливість людям працювати, заробляти, але одночасно запровадивши і продовжуючи карантин для найбільш схильних до і ризикових категорій громадян. Це найкращий варіант виходу.

Пів року — це смертний вирок, економіка в режимі карантину не зможе прожити більше двох місяців, три - це також вирок", - заявив експерт.

Раніше перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова порадила, що робити українцям, якщо банк застосовує санкції за заборгованість по кредиту.

Теги