Підвищення мінімальних зарплат — у Зеленського розповіли, у скільки це обійдеться

Економіст Олег Устенко розповів про мету рішення підвищити мінімальну зарплату

Підвищення мінімальних зарплат — у Зеленського розповіли, у скільки це обійдеться

Про мету підвищення мінімальної зарплати, запланованого владою, розповів радник президента України Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Президент перебуває в логіці необхідності збільшення мінімальних зарплат в країні хоча б тому, що є інфляція і щонайменше повинно бути коригування на рівень інфляції. Метою для збільшення мінімальних зарплат президент вибрав бюджетників, які живуть на мінімальний дохід, і 5%-е коригування повинно трохи полегшити їм життя. Це не робить грандіозного стрибка вперед, але в умовах глобальної економічної кризи та пандемії це те, що можна зробити. Це коштуватиме державному бюджету близько чотирьох мільярдів гривень", — сказав він.

Читайте також: Будемо брати в борг — банкір вказав на ризики підвищення мінімальної зарплати

Також експерт відповів на критику цього законопроєкту.

"Часто можна почути останнім часом, що збільшення мінімальної заробітної плати може негативно позначитися на рівні тінізації української економіки. Але коли йдеться про 5%-е збільшення мінімальної заробітної плати, я б не очікував, що можливе збільшення рівня тіні. Такі побоювання були б виправдані при підвищенні від 30% і більше. Навпаки, це може сприяти її зменшенню.

Паралельно з цим я б навряд чи пов'язав це з курсовими або інфляційними ризиками, про які останнім часом говорять. Я б нагадав, що зараз Україна перебуває на історичному інфляційному мінімумі, рівень інфляції до 2%, тому 5%-е збільшення мінімальної зарплати на інфляцію не вплине", — сказав експерт.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Президентський законопроєкт передбачає підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч грн вже з 1 вересня поточного року.

Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року — до 6000 грн, з 1 липня 2021 року — до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги