Підвищення мінімальних зарплат: у Зеленського дали прогноз щодо курсу гривні

Олег Устенко розповів, як підвищення мінімалки вплине на курс валют

Підвищення мінімальних зарплат: у Зеленського дали прогноз щодо курсу гривні

Чи позначиться збільшення мінімальної заробітної плати, заплановане на 1 вересня, на курсі валют, розповів радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б сказав, що в довгостроковій перспективі мінімальна заробітна плата впливає, звичайно, на курс... Але точно не так драматично, щоб ми з вами, наприклад, очікували 10%-ї девальвації, тому що в логіці виходу в 30 гривень (за долар - ред.) це означає, що ви повинні відхилитися від поточного курсу на 10%. Навряд чи на це можна очікувати. Мені здається, з огляду на незалежність Нацбанку й те, що вони формують курсову та монетарну політику, навряд чи для них це серйозна ввідна, яка вплине на їхню політику курсоутворення. Я б тут не очікував якихось значних стрибків", — сказав він.

Читайте також: Будемо брати в борг — банкір вказав на ризики підвищення мінімальної зарплати

Експерт підкреслив, що заплановане на вересень збільшення становить майже шість відсотків, чого недостатньо для того, щоб курс різко змінився.

"Стрибки можуть бути при різкому збільшенні зарплати, коли люди починають скуповувати валюту. Але хто зараз рахуватиме, що додаткові 5,8% до мінімальної зарплати будуть витрушені на валютний ринок? Очевидно, що це треба було зробити, тому що населення має скоригувати свої доходи за рівнем інфляції", — сказав він.

Раніше Устенко розповів, у скільки держбюджету обійдеться підвищення мінімальної зарплати до п'яти тисяч гривень, заплановане на 1 вересня.

Джерело Україна 24 Теги