У "Слузі народу" назвали єдиний спосіб вирішити проблеми з енергетикою

Депутатка Людмила Буймістер розповіла, в чому проблема з електромережами в Україні

У "Слузі народу" назвали єдиний спосіб вирішити проблеми з енергетикою

Національна комісія з енергетики запропонувала свою методику поновлення електромереж. У найближчі 10 років у мережі потрібно вкласти щонайменше 12,5 млрд доларів, але пропозиція щодо тарифів від національної комісії не дозволить залучити ці кошти. Подробиці розповіла депутатка зі "Слуги народу" Людмила Буймістер в ефірі каналу "Україна 24".

"На сьогодні один з основних показників, який би дозволив на привабливих умовах залучити інвестиції в нашу економіку, а це підключення до електричних мереж, не досягає показників інших країн. Тому ні внутрішнього, ні зовнішнього інвестора ми залучити не можемо. Це питання важливе і для побутових споживачів, тому що у нас постійно є перебої з електропостачанням.

Всі ці питання можна вирішити одним способом. Треба не намагатися встановлювати вручну тариф на розподіл електроенергії, а взяти перевірені досвідом минулих країн механізми та розробити формулу, яка дозволить мережам вкладати гроші в оновлення інфраструктури", — сказала вона.

Читайте також: Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Депутатка зазначила, що Нацкомісія не прислуховується до порад експертів.

"У нас з квітня ведеться дискусія, і вдалося тільки з технічних питань переконати регулятора зробити логічні поступки. Є основний підхід - яка повинна бути прибутковість мереж. Тут регулятор залишається непохитним і не чує позицію ні ринку, ні експертів, яких вони ж самі й залучили, щоб провести всі розрахунки. Розрахунки сьогодні показують, що за державними обленерго у нас все одно залишається негативний грошовий потік.

У нас сьогодні шість держобленерго в жахливому стані. Якщо прийняти підхід, який пропонує регулятор, то мережу всієї Хмельницької області може бути оцінено максимум у 7 млн ​​доларів. Це просто смішно. І коли ми говоримо, що потрібен довгостроковий підхід, що потрібно закласти формулу, регулятор цього не чує. У мене виникає питання: ми хочемо знецінити обленерго, щоб їх потім купили за безцінь?" — сказала вона.

Нагадаємо, Нацкомісія з енергетики з 2012 року розглядає можливість переходу на стимуляційне тарифоутворення, але його досі не запровадили.

Раніше юристка пояснила, що не так зі справою про "Роттердам+".

Джерело Україна 24 Теги