Підвищення "мінімалки": міністр розповів, що буде з інфляцією

Сергій Марченко розповів, які наслідки для економіки матиме ухвалений закон

Підвищення "мінімалки": міністр розповів, що буде з інфляцією

На інфляцію підвищення мінімальної зарплати, яке схвалила Верховна Рада 25 серпня, не вплине. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Наразі у нас є можливості мінімально підвищити розмір мінімальної зарплати. Це невеликий обсяг, він практично не вплине на інфляцію, вплив може бути до 1%, і, враховуючи те, що зараз є фактично дефляція кілька останніх місяців, це нам дозволило пожвавити економічну динаміку.

З точки зору балансу бюджету це підйомна ноша, обсяг 4 млрд гривень, ми ці гроші зекономили коштом обслуговування боргу і можемо використовувати на ці цілі. Це було завдання президента, і ми його успішно вирішили", — сказав він.

Читайте також: Мінімальна зарплата 10 тисяч: радник Зеленського розповів, чи це можливо

Міністр запевнив, що кошти на виконання ухваленого закону є.

"У нас немає проблем з позиченнями, у вересні будуть великі виплати, і ми їх успішно здійснимо. Після цього у нас не повинно бути проблем з дефіцитом бюджету. Ми перевиконуємо доходи бюджету за останні чотири місяці, у нас є всі підстави для того, щоб соціальну частину збільшувати. Ми доводимо розмір мінімальної зарплати до фактичного прожиткового мінімуму, який становить 4 948 грн. Ненормальною є ситуація, коли прожитковий мінімум вищий мінімальної зарплати", — сказав він.

Раніше радник президента Зеленського розвіяв три міфи про підвищення мінімальної зарплати в Україні.

Джерело Україна 24 Теги