Українців три роки дурять - нардеп здивував заявою про ціну на газ

"Нафтогаз" прив'язує ціну на газ до якоїсь імпортної формули, яка не є ринковою

Українців три роки дурять - нардеп здивував заявою про ціну на газ

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив, що ціна на газ в Україні не є ринковою.

«У нас ціна газу до останнього моменту, до 1 серпня цього року, регулювалася Кабміном, але за так званим формульним підходом. Кабмін нам встановлював так звану «ринкову» ціну на газ, прив'язуючись спочатку до ціни дюссельдорфського хабу плюс доставка сюди, а потім до амстердамського плюс доставка», - зазначив нардеп.

Читайте також: "Нічого доброго не бачу, ціна зросте": нардеп про нововведення щодо газу

За його словами, ця ціна - не ринкова, економічно необґрунтована, це в суді доводили, була експертиза.

«Українців за останні три роки, безумовно, обдурили на дуже велику суму. У нас є монополіст - НАК «Нафтогаз України», він займає домінуюче положення в сегменті видобутку українського газу. Він завжди буде прив'язувати ціну на газ до якоїсь імпортної формули, яка не є ринковою», - наголосив Кучеренко.

Читайте також: Це європейська практика — нардеп про скандальну особливість платіжок за газ

НАК "Нафтогаз України" підвищив ціни на газ для населення в рамках річного контракту з 4,73 грн за кубометр до 5,24 грн за кубометр. У компанії пояснили, що зростання цін обумовлене підвищенням вартості газу на європейських газових хабах, яке традиційно проходить напередодні опалювального сезону.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної Ради від "Батьківщини" Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як зростуть тарифи на газ в Україні.

Джерело Україна 24 Теги