Підвищення зарплат в Україні: економіст вказав на проблему

Багато розрахунків у бюджеті не відповідають дійсності, стверджує Ілля Несходовський

Підвищення зарплат в Україні: економіст вказав на проблему

Підвищення мінімальної зарплати в Україні до 5000 грн з 1 вересня не має під собою економічного підґрунтя й базується на невірних розрахунках.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

"Економічного підґрунтя я, наприклад, не бачу. Якщо ми говоримо про прожитковий мінімум у 5072 грн, то виникає питання: якщо інфляція у нас всього декілька відсотків – до 4%, виникає питання, що ж таке трапилося, що, відповідно, за рік прожитковий мінімум став 5072 грн?" – зауважив він.

Читайте також: У Зеленського розвіяли три міфи про підвищення мінімальної зарплати в Україні

Несходовський заявив, що "цей розрахунок, як і багато інших розрахунків у бюджеті" – в принципі не відповідають дійсності.

"Так, дійсно, підвищення на 277 грн не є дуже суттєвим і не вплине на макроекономічні показники. Але питання – що відбудеться наступного року? Чи збереже, наприклад, Мінфін те саме співвідношення першого тарифного розряду до мінімальної заробітної плати – а це десятки мільярдів гривень? Тому я думаю, що це рішення більш популістичне, аніж економічно обґрунтоване", - заявив економіст.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: у Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

Раніше економічний експерт Олексій Дорошенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що підвищення мінімальної зарплати в Україні призведе до різкого зменшення числа одержувачів субсидій.

Джерело Україна 24 Теги